W wielu mitach i legendach wilkołak to człowiek, który potrafi zamieniać się w wilka.Wierzono ,że jest groźny dla innych ludzi i zwierząt domowych ponieważ atakował ich w morderczym szale. Uważano, że stać się wilkołakiem można przez ukąszenie innego osobnika lub poprzez rzucony urok czy natarciu się specjalną maścią. W XVI i XVII w. szczególnie częste były procesy o wilkołactwo. Jednym z najsłynniejszych był proces Gillesa Garniera, który w roku 1573 zamordował kilkoro dzieci w okolicach burgundzkiego miasta Dole.Schwytany mężczyzna mówił, że zawarł pakt z diabłem i dzięki specjalnemu pasowi zamienia się w wilka.Po okrutnych torturach został 18 stycznia 1574 roku spalony na stosie.
Wilkołactwo jako likantropia istnieje zupełnie realnie w psychologii. Pacjent twierdzi, że jest wilkiem i poprzez swoje "poglądy" może stać się niebezpieczny dla człowieka.
Ja mam taki swoisty magnetyzm..
OdpowiedzUsuńO czym mówisz a właściwie piszesz?
Usuń